English Movies

The Tomorrow War (2021) English Subtitles | YTS Subtitle

Senaryosunu Zach Dean‘in yazdığı ve yönetmenliğini Chris McKay yaptığı bilimkurgu türünde bir Amazon Prime yapımı olan The Tomorrow War filminden kısa bir fragman yayımlandı.

The Tomorrow War filminin konusu, 2051 senesinin dünyasında insanlar bir uzaylı türü ile savaşmaktadırlar ve yenilmek üzeredirler. Tek umut olarak zamanın bilim insanları zamanda yolculuk yaparak günümüze gelir ve harbin kazanılması için şimdiki dünyanın askerleri ve gönüllülerinden bu savaşa katılmalarını isterler.

Film hakkında bu kısa fragmandan ve bülten açıklamasından fikir beyan etmek her ne kadar pek sağlıklı olmasa da gelecekteki daha gelişmiş bir teknolojiye sahip insanların (ki zamanda yolculuk yapabiliyorlar) yenemediği uzaylılarla savaşmak için günümüzden asker gitmesi evvela mantığıma pek münasip gelmedi. Bu düşman rolü oynayan uzaylıları da fragmanda görmek isterdim. Lakin onlar yerine klasik yıkılmış dünyayı görüyoruz. Lakin tam fragmanda işlerin daha ciddi bir boyut kazanacağını ve film hakkında daha fazla bilgiye, daha doğrusu ön fikre sahip olacağımızı düşünüyorum. Üstelik film çıktığı zaman da büyük ihtimalle bir inceleme yazacağım. Bu arada filmin Türkçe ismi büyük ihtimalle Yarınki SavaşYarının Savaşı veya Geleceğin Savaşı gibi olabilir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *